субота, 14 березня 2020 р.


Дистанційне завдання під час карантину


Основи здоров’я   5-Б  16-20.03.2020 р.

Тема: Сам удома



Мета: Обговорити з учнями небезпечні ситуації, які можуть трапитися вдома; вчити дітей обирати безпечні предмети та місця для розваг і уникати небезпечних ситуацій під час відсутності дорослих; розвивати вміння орієнтуватися у складних ситуаціях, виховувати   винахідливість.
Обладнання: Підручник  для  5-го  кл.  загальноосв.  навч.  закл.  /  І.  Д.  Бех,  Т.  В.  Воронцова, В.  С.  Пономаренко,  С.  В.  Страшко.    К.:  Видавництво «Алатон»,  2018.    180  с., наочність.
ХІД УРОКУ
І.  Організаційний момент
Повідомлення теми та мети уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Продовжити фразу: «Мій дім — це...»
ІІІ.  Мотивація навчальної діяльності

Частина І.  
Кожен  сподівається,  що  стіни  рідного  дому  надійно  захистять його  спокій і майно.  Але для цього  слід подбати про  заходи  безпеки. Найбільш  уразливими  місцями  є  вікна,  двері,  балкони.  Двері  твого  дому  мають  бути  міцними,  обладнаними  ланцюжком  та  вічком, мати  надійний  замок.  Про  це  потурбуються  твої  батьки.  Та  навіть найміцніші двері не  допоможуть,  якщо господарі необачні  .
Основні причини виникнення небезпечних ситуацій в квартирі:

- недбалість (незакритий кран, що не вимкнені праска, чайник, залишена без нагляду  газова 

плита);


- неправильне поводження з технікою і побутовими приладами;

- необережне поводження з вогнем та хімічними препаратами;

- кримінальні ситуації (проникнення в квартиру, пограбування).

Які небезпечні ситуації трапляються будинку (в квартирі)? Найчастіше - це:

- пожежа (несправна електропроводка і електротехніка, необережне поводження з вогнем);

- вибух газу (витік газу, невимкнена плита);

- затоплення (несправний водопровід або включена в мережу і залишена без нагляду пральна 

машина);


- отруєння (газом або хімічними препаратами);

- ураження електричним струмом (порушення правил безпеки при користуванні

електроприладами і електроустаткуванням);

- руйнування будівельних конструкцій (в результаті землетрусу або вибуху).

1.«Батьки та діти». (подумай)
 Що говорять батьки дітям, коли йдуть з дому?
Чи завжди діти виконують поради батьків? Чому?
Приклади порад: зачинити двері на засув; не відчиняти двері незнайомим людям; не говорити, що ти один вдома.
2.Кримінальні ситуації в оселі. Поясни

 Якщо до оселі хочуть зайти без запрошення сторонні особи, чи можна це вважати злочином?

 Яка мета може бути в цих осіб?

3.Безпека оселі. Правила безпечної поведінки вдома. Подумай

За якими ознаками можна дізнатися, що господарів немає вдома декілька днів?

4.Правила поведінки в небезпечній ситуації. Склади пам’ятку на вибір:

1)Спроба проникнення до оселі зловмисників.

2)Непередбачені обставини в під’їзді, підвалі.

 5.Відпрацювання навичок складання повідомлення в міліцію.


Склади повідомлення у формі діалогу дитини й працівника міліції    

 6.«Телефони допомоги»


Склади перелік осіб, до кого можна звернутися у разі небезпечної ситуації, та запиши   номери

 їх телефонів.

Зверни увагу !!!

Телефони батьків, найближчих родичів та друзів слід вивчити й знати напам’ять. Удома у

 відомому місці мають бути записані телефони: поштового відділення, ЖЕКу, дільничного

 інспектора.

Частина ІІ.   Сам вдома  
https://www.youtube.com/watch?v=mDDzgKQ9e0U- переглянути відео та дати відповіді  на питання (усно)
Запитання для обмірковуваня:

- Чому двері свого дому треба завжди тримати замкненими?
- Чому не можна відчиняти дверей незнайомим людям?
- Чи можна відчиняти двері, якщо за ними стоїть людина в міліцейській формі?
- Чому не варто вихвалятися перед друзями дорогими речами?
- Чому не можна залишати ключі під килимком або в інших легкодоступних місцях?
- Де їх найкраще зберігати?
Подумай і дай усну відповідь:
- Як поводитися  в небезпечній ситуації.
- До кого можна звертатися по допомогу і як привернути увагу до себе у випадку небезпеки.
- Що робити якщо загубився?
- Як і що треба казати незнайомим дорослим, коли вони звертаються до дитини з "солодкою" пропозицією.
- Навчаємось критичному мисленню, шукаємо відповідь на запитання - Чому саме Вас про щось просять дорослі?
- Пропрацьовуємо чітку та впевнену відповідь, вчимось кричати про допомогу у разі небезпеки, долаємо сором'язливість!
Склади і запиши в зошит правила для тих, хто залишається сам удома:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Знайди вихід із таких ситуацій:
1. Без попередження приходить працівник служби газу. Ви його не знаєте. Говорить, що необхідно перевірити справність газових приладів. Якими будуть ваші дії?
2. Міліціонер просить відчинити двері для якоїсь перевірки. Ваші дії?

Закріплення вивченого
Продовж фразу: «Дім може бути фортецею, якщо...»
Гра “Підкажи слово”
Щоб здоров’я діткам мати
Та уникнути біди,
Треба правила ці знати,
Пам’ятати їх завжди.
Як немає поруч мами,
То вирішуйте самі.
Можна гратись з сірниками?
Кожен скаже вірно: Ні!
В лісі вогнище розклали
Для забави навесні. 
Аж до зір воно палало.
Так робити можна?  Ні!      
Телевізор увімкнули,
Подивились та й пішли.
Тільки вимкнути забули.
Так і треба, діти?  Ні!
На плиті вогонь палає,
Мама вийшла, ви самі.
Коли хтось вогонь займає,
То він вірно робить?  Ні!
Тож, щоб сонечку радіти
І дорослим, і малим,
Від пожежі треба вміти
Захищатися самим.
Домашнє завдання
1.      Опрацювати § 24 ;  ретельно опрацювати зміст на  ст.143, скласти і записати в зошит правила для тих, хто залишається сам удома, або виконати будь-яке  із запропонованих завдань у змісті уроку. Кому цікаво - виконайте інтерактивні врави за посиланням :https://learningapps.org/4946630 або https://learningapps.org/4455342




Немає коментарів:

Дописати коментар